«

»

Kvě 25

Technické školky se stále prezentují

Technické školky a Malý technik jsou projekty orientovány na technické dovednosti a manuální zručnost dětí v útlém věku. Rozvoj technického vzdělávání je nyní všeobecně skloňovaným pojmem a také školy ze Znojemska projevily zájem zapojit se do podobných aktivit. Z MAS Znojemské vinařství, která zpracovává Místní akční plán vzdělávání ORP Znojmo, nás proto požádali, abychom tyto projekty přijeli prezentovat zástupcům mateřských škol v jejich území.

Akce se uskutečnila ve čtvrtek 1. prosince 2016 na městském úřadě ve Znojmě. Nejdříve celou myšlenku technických školek, její vznik a rozvoj prezentovali její autoři z České manažerské asociace Ladislav Mihalovič a Miloš Filip. Pánové představili celý zrod myšlenky a přiblížili začátky realizace projektu Technické školky a také jednotlivé úlohy jako například lodě, mosty, letadla a jiné. Účastníci semináře také zhlédli krátký film, který byl vytvořen v rámci projektu.

Dále následovala prezentace manažerky MAS Boskovicko PLUS Radky Bezděkové, která učitelkám představila konkrétní aktivity, které jsme v rámci projektu realizovali a průběh, jak projekt fungoval od začátku do konce. Radka Bezděková také představila pilotní projekt MAS Boskovicko PLUS Malý technik, který navazuje na Technické školky a pokračuje prohlubováním znalostí technického vzdělání na 1. stupni základních škol. Do vybraných škol byly dodány stavebnice Merkur různé obtížnosti a žáci sestavují jednotlivé výrobky a stávají se z nich postupně učni, tovaryši a mistři. Za splněné úlohy dostanou certifikát a Ti nejlepší pojedou na exkurzi do Muzea Merkur v Polici nad Metují.

Manažerka MAS Brány Brněnska Jana Šťastná doplnila prezentace o praktické zkušenosti a zážitky, se kterými jsme se v průběhu projektu Technické školky setkali. Zodpovídala na konkrétní dotazy učitelek, které projekt velice zaujal. Doufáme, že naší prezentací myšlenka technického vzdělávání dětí na Znojemsku nekončí a že započaté aktivity budou dále rozvíjeny.

IMG_2806 IMG_2809 IMG_2810 IMG_2811 IMG_2813 IMG_2814 IMG_2818 IMG_2820 IMG_2826

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>